Bestickservis Svensk spets

196582

BESTICK, silver, 58 delar, bl a CG Hallberg, olika varianter av "Svensk spets", 5+3 matgafflar, 8 matknivar, 17 matskedar, 2 bordsgafflar, 8 efterrättsgaffel, 4 bordssked, 2 bordskniv, ostkniv, 8 teskedar
Total vikt ca 2350 g (exklusive knivar)

Monogramgravyr, slitage, knivar med skador

Silver

Monter 8

Bestickservis Svensk spets

Budhistorik (6 bud)
853145
6 400
853047
6 000
852428
1 600
852262
900
851560
850

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.