Silverbägare 1800-tal

196528

BÄGARE, silver, 1700-tal, delvis förgylld, med infällda mynt, graverad dekor föreställande varg, bär åldermansranka samt otydliga stämplar, höjd 8,5 cm, vikt 154 g

Slitage, ojämn mynning

Silver

Monter 28

Silverbägare 1800-tal

Budhistorik (40 bud)
852799
9 800
852816
9 600
852799
9 400
852808
9 200
852799
9 000

Slutpris SEK:
9 800
999 EUR, 1 207 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.