Piedestal med pärlemor inläggningar

196481

PIEDESTAL, skuren dekor, 1900-tal, orientalisk, inläggningar i pärlemor, höjd 105, 33,5x33,5 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Inläggningar saknas, smärre slitage

Rum 14

Budhistorik (7 bud)
848843
848055
848055
550
848797
500
848055
450

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.