Bord med pärlemor dekor

196480

BORD, valnöt, 1900-tal, dekor i pärlemor, orientalisk dekor med arabiska tecken, skuren trä dekor, höjd 62, diameter 43,5 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Saknar dekorlist, slitage

Rum 9

Bord med pärlemor dekor

Budhistorik (33 bud)
852841
4 800
852845
4 600
852841
4 400
852842
4 200
852841

Slutpris SEK:
4 800
458 EUR, 515 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.