Porslin Qianlong 1736-95

196477

SERVISDELAR, porslin, Kina, 1700-tal, bestående av 4 djupa tallrikar, 4 uppläggningsfat, dekor i emaljfärger, famille rose, diameter 22-38,5 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Skador, lagningar

Orientaliskt

Monter 23

Porslin Qianlong 1736-95

Budhistorik (22 bud)
853012
4 400
853011
4 200
853010
853009
3 800
853008
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.