Figuringrupp

196476

FIGURINGRUPPER, 2 st, varav en med titeln "Fortune teller", keramik, 1800-tal, sannolikt Staffordshire, England, glaserad och bemålad, höjd ca 30 resp 23 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Smärre skador och slitage, den mindre figuringruppen med omfattande skador och omarbetningar

Keramik/Porslin

Monter 23

Figuringrupp

Budhistorik (2 bud)

852513
851815

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.