Tavla broderi

196464

TAVLA, tidigt 1800-tal, brodyr på tryckt bakgrund, föreställande arkadiskt landskap med kvinna som pryder ett monument till "Shakespeare" med girlander, 34x29 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Revor i tyget

Konst, Mattor/Textilier, Diverse

Rum 14

Tavla broderi
Budhistorik (10 bud)
852860
850
852859
852858
650
852857
600
852853
550

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.