Ljuskrona rokokostil

196458

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, mässing, behängd med prismor, elektrifierad, 6 ljus, höjd 74 cm
PROVENIENS: Taxinge slott

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (13 bud)
852992
852760
1 400
851936
1 300
851887
851935

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.