Vas samt ask CG Hallberg silver

196438

VAS samt ASK, silver, CG Hallberg, 1930 respektive 1938, vasen signerad E Böckman undertill, förgyllda insidor, gåvogravyr från Filmägarnas konstförening resp Svensk Filmindustri, vasens vikt ca 314 g

Gåvogravyrer, bucklor, asken med träklädd insida

Silver

Monter 28

Budhistorik (7 bud)
852765
1 400
851824
1 300
850871
850870
850869

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 150 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.