Figurin

196429

FIGURIN, brons, troligen Tibet, 1900-tal, bemålad samt förgylld, i form av sittande religiös gestalt, höjd 10 cm

Orientaliskt, Skulptur, Diverse

Monter 23

Figurin

Budhistorik (14 bud)
849222
852260
2 800
849222
2 600
851977
2 400
849222
1 900

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.