Spindelur 1700-tal

196415

FICKUR, silver, omrking 1780, urtavla märkt Joachim Hovenschöld, Stockholm, spindelgång, emaljtavla, diameter ca 62 mm, nyckel medföljer

Ej funktionstestad, boett med slitage, tavla med emaljbortfall

Klockor/Ur

Rum 12

Spindelur 1700-tal

Budhistorik (3 bud)

853864
550
852431
500
851131

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.