Fällbord Mälardalen

196400

FÄLLBORD, Mälardalen omkring 1800, skiva av alrot, svärtad fot, höjd 72, 89x89 cm
PROVENIENS: Inköpt på Stockholms Auktionsverk, Klassiska hösten 2001, katalognr 1946

Smärre skador och slitage, lagningar

Rum 14

Fällbord Mälardalen

Budhistorik (6 bud)
852302
852267
852157
849514
847550

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.