Kaffekannor Kina Qing dynastin

196399

TEKANNOR med lock, 2 st, porslin, Kina, delvis sannolikt Qianlong, dekor i famille rose, höjd 11-13 cm

En med senare handtag i metall, smärre nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt

Monter 28

Budhistorik (17 bud)
852742
5 200
852861
5 000
852742
4 600
852776
4 400
852742
3 800

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.