Träsnitt Shinsui Iro

196368

ITO SHINSUI (1898-1972): Woman Wearing an Under-Sash (Datemaki no Onna), daterad o signerad 1921, Watanabe 6mm stämpel, stämpel för den begränsade handnumrerade upplagan på vänster marginal (men handnumrering saknas pga bortskuren undre marginal), 40x26 cm

Övre o nedre marginal bortskuren, vänster o höger marginal invikta

Orientaliskt, Konsthantverk, Konst, Grafik

Rum 9

Träsnitt Shinsui Iro
Budhistorik (20 bud)
852224
1 300
852219
852221
852219
852218

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.