Skulptur signerad Thure Waller

196291

WALLER, Thure (1882-1965): Skulpturgrupp, signerad o daterad Thure Waller Paris 1912, patinerad gips, höjd 91 cm.

slitage

Konst, Skulptur

Rum 3

Budhistorik (30 bud)
851233
851111
2 800
851110
2 600
851109
2 400
849588

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.