Salongsgrupp Karl Johan-stil

196136

SALONGSGRUPP, 11 dlr, Karl Johanstil, fanérad i mahogny, ryggbrickor i form av lagerkransar, randig klädsel, bestående av 2 karmstolar, 8 stolar, taburett
PROVENIENS: Enligt uppgift Uppsala Slott

Skador, lagningar

Rum 2

Salongsgrupp Karl Johan-stil

Budhistorik (22 bud)
851490
9 000
851444
8 800
851489
8 800
851444
8 600
851488
8 400

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.