Moccakoppar 1920-tal Schlaggenwald

196135

MOCCAKOPPAR med fat, 10 st, Schlaggenwald, Tjeckoslovakien, märkta 1927, handmålad dekor med abstrakta motiv

En kopp med spricka och en med mindre nagg

Keramik/Porslin

Monter 4

Budhistorik

2013-07-22 kl 22:27
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.