Klaffbord Carl Peter Theodor Becker

196108

KLAFFBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, stämplad signatur Carl Th Becker Snickar och Schatullmakare Stockholm (Carl Peter Theodor f 1807, nämnd 1860 Snickarmästare Stockholm), fanérad i mahogny, låda i sargen, hjultrissor, höjd 78, bredd 51, total längd 119 cm, nyckel finns

Skiva med smärre repor och brännmärken, nyckelskylt saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 1

Budhistorik (2 bud)

848921
1 800
847306
1 700

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.