Väggpendyl gustaviansk stil

196107

VÄGGPENDYL, 1800-tal, urtavlan märkt JG Kjellström Stockholm, fodralet märkt Lodén, gustaviansk stil, skuren dekor, förgyllt, höjd 100 cm, pendel finns

Glas saknas, nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Lösa delar till urverket finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 4

Väggpendyl gustaviansk stil

Budhistorik (5 bud)
850852
850655
847289
850
847243
550
847242
500

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.