Axel Wilhelm Nordgren oljemålning

196083

NORDGREN, Axel Wilhelm (1828-1888): Kustlandskap i månsken, signerad och daterad A. Nordgren 1864, olja på duk, 87x132 cm

Färgbortfall längst ner, krackeleringar

Konst

Rum 14

Budhistorik (14 bud)
850121
5 600
850119
5 200
849797
5 000
849796
849769
3 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.