Tallrikar Kina påfågelmotiv

196018

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, med dekor i famille rose, med motiv av påfåglar

Smärre färgbortfall, smärre nagg

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Tallrikar Kina påfågelmotiv

Budhistorik (9 bud)
849738
1 300
849550
849737
849550
849428

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.