Tallrikar famille rose Kina

196017

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, diameter 23 cm vardera

En tallrik med spricka, en med nagg, skador

Keramik/Porslin, Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Tallrikar famille rose Kina

Budhistorik (6 bud)
849549
550
849241
500
849241
450
844278
844278

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.