Antoni Tapies, Rattles vermelles

195972

TAPIES, Antoni (1923-2012) "Rattles vermelles", etsning och carborundum i färger på Guarro papper, 1979, signerad och numrerad Tapies 14/75. Editerad av Edicions Polígrafa, Barcelona.I. 33,5 x 52 cm S. 56 x 72,5 cm

Ändringar/tillägg
LITTERATUR: Galfetti 719

Rum 9

Budhistorik (10 bud)
853654
8 000
853114
7 200
853113
7 000
853107
5 000
853106
3 800

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.