Spegel med konsolbord

195949

SPEGEL och KONSOLBORD, med stenskiva och lådor i sargen, Alexandra, Valencia, Spanien, förgylld och målad skuren och pastellagedekor, spegelns mått 120x75 cm, bordets höjd 87, 137x43 cm
PROVENIENS: enligt uppgift har spegeln och konsolbordet stått på Villa Pauli

Möbler, Speglar

Rum 4

Spegel med konsolbord

Budhistorik (16 bud)
849038
15 500
849045
15 000
849038
14 500
849041
14 000
849038
13 000

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.