Axel Wallert oljemålning

195935

WALLERT; Axel (1890-1962): "Gatubild från Positano", signerad och daterad Ax. Wallert 1926, olja på pannå, 39x24,5 cm;
PROVENIENS: Galleri Modern, Sturegatan 26, Stockholm

Konst, Måleri

Fack 8

Axel Wallert oljemålning

Budhistorik (4 bud)

843620
847898
843620
843613

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.