Spindelur England

195868

FICKUR, silver, 1700 talets andra hälft, England, märk i urverket Chas Bifield London, verk nr 6670, spindelgång, emaljtavla, diameter 41 mm

Tavlan med emaljskador, saknar visare, boett med slitage, ej funktionstestad

Klockor/Ur

Kundcenter

Spindelur England

Budhistorik (5 bud)
847946
500
846756
450
846377
845084
844443

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.