Urna Kina

195838

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger, höjd 47 cm

Locket med nagg på insidan, mynningen med mindre spricka

Orientaliskt

Rum 4

Urna Kina

Budhistorik (25 bud)
847607
8 200
842554
8 000
842554
6 400
847606
6 200
842554
4 200

Slutpris SEK:
8 200
782 EUR, 880 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.