Stekfat Kina

195831

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, med silverbrätte, dekor i underglasyrblått, 38x30 cm

Slitage, sannolikt senare silverbrätte

Orientaliskt

Monter 30

Stekfat Kina

Budhistorik (14 bud)
847570
3 800
847581
3 600
847570
3 400
847521
3 200
847569

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.