Skålfat och assietter Kina

195830

SKÅLFAT, ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famillerose, assietter med monogram, skålfatet daterat 1782, skålfatets diameter 24 cm

Lagningar och nagg, spricka

Orientaliskt

Monter 29

Skålfat och assietter Kina

Budhistorik (7 bud)
843348
847342
950
843348
850
847341
843348

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.