Tallrikar Kina

195815

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, imari resp famille rose, diameter 22,5 resp 23,5 cm

Smärre fotnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Tallrikar Kina

Budhistorik (11 bud)
846963
1 900
846674
1 800
846962
1 700
846674
1 600
846961

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.