Spegel gustaviansk

195813

SPEGEL, gustaviansk, med Göteborgs hallstämpel otydlig datering, skuren dekor, förgylld, medaljong i bemålad gips, 140x55 cm

Renoverad, kompletterad, senare glas, senare förgyllning, skador, lösa delar medföljer

Speglar

Rum 9

Spegel gustaviansk

Budhistorik (10 bud)
849004
5 800
848978
4 800
848977
4 600
848976
4 400
848975
4 200

Slutpris SEK:
5 800
591 EUR, 715 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.