Byrå George III

195636

BYRÅ, England, George III, fanerad med mahogny, inläggningar i lönn, nyckelskyltar av ben, draghandtag av mässing, skiva gul-svartspräcklig marmor, höjd 96, 122x 69 cm

Skador, lagningar, skivan lagad, senare fotavslut

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 12

Byrå George III

Budhistorik (3 bud)

846695
846056
2 600
845512

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.