Lennart Rodhe portfölj: färgserigrafier

195635

RODHE, Lennart (1916-2005): Mönster, portfölj med 20 färgserigrafier, 1976, signerade och numrerade Lennart Rodhe 28/50, tryckta på Hahnemüle-papper av Ove Lööf, Stockholm.
I. ca 12,5 x 17 cm S. 25 x 35 cm
LITTERATUR: Millroth 150-169

Rum 4

Budhistorik (19 bud)
847112
6 600
847110
6 400
847077
6 200
847016
6 000
847002
5 800

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.