Miniatyrterrin 1700-tal Rörstrand

195628

MINIATYRTERRIN, Rörstrand 1773, märkt Rörstr. 18/1 73 samt signatur BC, invändigt märkt 6, höjd 13, längd 14 cm

Nagg samt glasyrsprickor

Keramik/Porslin

Monter 28

Budhistorik (15 bud)
845796
8 200
845540
8 000
845795
7 800
845540
7 000
845794
6 800

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.