George Jones oljemålning

195612

JONES, George (England 1786-1869): Scen ur Paradise Lost,
signerad samt signerad på baksidan Jones RA, olja på pannå, 42x53 cm
PROVENIENS: Tidigare i Björn Bergenstråhles samling, Carlshov, Östergötland

Ändringar/tillägg
Signed and signed on reverse . Oil on panel.

Konst, Måleri

Kundcenter

George Jones oljemålning

Budhistorik (25 bud)
846147
9 200
846146
9 000
846140
8 800
846144
8 800
846140
8 600

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.