Dosa 1800-tal

195568

DOSA, omkring 1800, lock med två infällda miniatyrmålningar varav en med erotiskt motiv, invändigt med sköldpadd, gouache, diameter 8 cm

Skador, fotnagg

Konst, Måleri, Diverse

Monter 7

Dosa 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
845428
2 400
845310
842368
845305
842368
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.