Herman Ten Kate tillskriven oljemålning

195484

TEN KATE, Herman (Holland, 1822-1891) tillskriven: Romersk soldat
signerad ten Kate ft, olja på pannå, 28,5x18 cm
På baksidan lacksigill med familjen Gyllenbergs adliga vapen

PROVENIENS: familjen Gyllenberg

Konst, Måleri

Rum 14

Budhistorik (7 bud)
845752
845736
845395
845332
650
844465
600

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.