Tallrikar och skålar Kina

195424

TALLRIKAR, 2+2+1, st, porslin, Kina, 19/1800-tal, dekor i famille rose, SKÅLAR 2 st på fot,

Enstaka delar med nagg, tillverkningsdefekter, fot och kantnagg

Orientaliskt

Monter 6

Tallrikar och skålar Kina

Budhistorik (3 bud)

844502
840930
840930

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.