Orientaliskt porslin Kina/Japan

195309

ORIENTALISKT PORSLIN, Kina/Japan, bestående av 12 blåvita tallrikar, 3 imari emaljfärgade tallrikar, terrinunderdel, terrinlock

Skador, lagningar, nagg

Keramik/Porslin

Monter 3

Budhistorik (8 bud)
843521
650
841310
600
843046
550
841310
500
843045
450

Slutpris SEK:
650
64 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.