Alice Nordin skulptur

195218

NORDIN, Alice (1871-1948): "Magda Bergqvist von Mirbach", signerad Alice Nordin 1928-1943, marmor, höjd 58 cm
Träsockel medföljer höjd 152, 31x27 cm
Historik: Magda Bergqvist von Mirbach kallades för hantverkets skaldinna

Sockel med skador

Konst, Skulptur

Rum 9

Alice Nordin skulptur

Budhistorik (10 bud)
843686
4 400
843681
4 200
843676
843673
3 600
843533
2 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.