Vas Allan Ebeling

195217

VAS, keramik, Allan Ebeling, sign AE samt Bo (Bobergs fajansfabrik) inpressat Gefle, lysterglasyr av två ryttare, höjd 30 cm, lockurna medföljer, keramik Ewald Dahlskog, etikettmärkt Bo fajans, signerad D-326 och daterad -45, höjd 44 cm

Smärre fotnagg på Ebeling, lockurnan med omfattande lagningar

Keramik/Porslin

Monter 5

Vas Allan Ebeling

Budhistorik (2 bud)

839120
838508

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.