Pudlo Pudlat stonecut

195214

PUDLAT, Pudlo (Canada,1916-1992): "Mounted hunters", signerad och daterad Dorset 1983, 18/50, stonecut 58x77 cm;
PROVENIENS: Knut Hammarskjöld (1922-2012), Diplomat, Generaldirektör för IATA (International Air Transport Association) i Montreal där han vistades i 25 år

Vågigt papper

Fack 18

Pudlo Pudlat stonecut

Budhistorik (13 bud)
843007
842996
950
842990
900
842989
850
842986

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.