Pudlo Pudlat stentryck

195213

PUDLAT Pudlo (Canada,1916-1992): "Journey into fantasy", signerad och daterad Dorset 1983, 24/50, stonecut 58x81 cm;
PROVENIENS: Knut Hammarskjöld (1922-2012), Diplomat, Generaldirektör för IATA (International Air Transport Association) i Montreal där han vistades i 25 år

Vågigt papper

Fack 18

Pudlo Pudlat stentryck

Budhistorik (11 bud)
843157
700
843152
650
843147
600
843149
600
843147
550

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.