Bonad Sunnerboskolan

195182

BONAD, daterad 1832, Småland, Sunnerbo Härad, Sunnerboskolan, "Jesus gråter öfwer Jerusalem", "Chistus og Nikodemus talas vid om nya födelsen", "Liffens krona", målad på papper uppfodrad på pannå, vardera ca 108x122 cm

Smärre ytskador

Allmoge

Fack 18

Bonad Sunnerboskolan
Budhistorik (42 bud)
849165
29 000
849164
28 000
849161
27 000
849163
27 000
849161
26 000

Slutpris SEK:
29 000
2 833 EUR, 3 315 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.