Bonader Sydsverige

195177

BONADER, 2 st, 1800-talets första hälft, Småland, Sunnerbo Härad, Sunnerboskolan, sk "Tuppamålningar", målade på papper uppfodrade på pannå, vardera ca 104x44 cm

Ytskador

Allmoge

Fack 15

Bonader Sydsverige

Budhistorik (23 bud)
843509
7 200
849078
7 000
843509
6 800
849077
6 600
843509
6 400

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.