Fat och skålar Kina

195119

FAT 3 st, SKÅLAR 7 st, skål på fot, porslin, Kina, 1700-1800-tal, skålarnas diameter 10-20 cm

Skador och lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Fat och skålar Kina

Budhistorik (15 bud)
843731
843730
950
843729
900
843728
850
843727

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.