Tallrikar Kina

195087

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor med figurscener, diameter 24 cm

1 med kantnagg, 1 med hårspricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Tallrikar Kina

Budhistorik (13 bud)
843082
843086
843082
843080
843081
950

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.