Keramik Kina

195085

TEKANNA, VAS, BURK med lock, porslin, Kina, 1700/1800-tal, , kannans höjd 12, vasen 27 cm, burkens höjd 12 cm

Vas med fotnagg, Kannans lock skadat

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Keramik Kina

Budhistorik (5 bud)
841874
841294
840797
650
839572
600
837251

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.