Lars Jonsson akvarell

195040

JONSSON, Lars (född 1952): Kvällssol - ung fiskmås, signerad och daterad kvällssol ung fiskmås Lars Jonsson - 87, akvarell på papper, 45x68 cm
PROVENIENS: The Tryon Gallery, London
UTSTÄLLD: Lars Jonsson Bird Reflections, The Tryon Gallery, London 1987
LITTERATUR: The Tryon Gallery: Lars Jonsson - Bird Reflections, London 1987, avbildad som nr 6

Konst, Måleri

Rum 3

Lars Jonsson akvarell

Budhistorik (11 bud)
842318
21 000
842308
20 000
842034
16 000
842033
14 000
840878
12 500

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.