Halslås i silver 1800-tal

195025

HALSLÅS, silver, 1800-tal, fasetterade röda och gröna stenar, filigranteknik, otydliga stämplar, 4 kedjor

Guld/Smycken, Allmoge

Halslås i silver 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
846086
845010
845092
845010
1 900
844844
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.